Hotel pod zámkom v Bojniciach

Home / Hotel pod zámkom v Bojniciach

Krásne miesta

Nenechajte si ujsť a navštívte

Bojnický zámok

Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113

Bojnický Zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom a prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113
v listine zoborského opátstva. Pôvodne bol dreveným hradom a vyvinul sa zo staršieho hradiska. Postupne, v priebehu 13. storočia, bol budovaný z kameňa ako majetok rodu Poznanovcov. Bojnický zámok je jeden z najromantickejších a najkrajších zámkov vôbec a patrí medzi najvyhľadávanejšie pamiatky v Európe. V jeho priestoroch sa natáčalo mnoho rozprávok a filmov, pravidelne svoje múry prepožičiava rôznym predstaveniam a atrakciám.

Národná zoologická záhrada Bojnice

Viac ako 430 druhov zvierat a viac ako 3500 exemplárov

Národná zoologická záhrada Bojnice otvorila svoje brány svojim návštevníkom v roku 1955. Je tak najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Nájdete v nej viac ako 430 druhov zvierat a viac ako 3500 exemplárov. Medzi najvýznamnejšie chované druhy zvierat sú v súčasnosti kengura svižná, bažant ohnivý, kondor kráľovský, slon africký, gibon zlatolíci či panda červená.

Vyhliadková veža Čajka v oblakoch

Najkrajší výhľad na panorámu Hornej Nitry

Úžasný pohľad na Bojnický zámok a ZOO si môžete vychutnať  z 30 metrovej výšky novopostavenej  vyhliadkovej veže. Uchváti Vás jedinečná scenéria okolitej prírody a tiež pohorí Vtáčnik, Ždiar a Kremnické vrchy. Aj napriek svojej výške je výstup na vrchol bezbariérový a vďaka len 6 stupňovému stúpaniu pohodlný aj pre deti, či rodičov s kočíkmi. Súčasťou veže je aj tobogan, ktorý Vás dopraví nadol s príjemnou dávkou adrenalínu.

Kúpele Bojnice

Príjemná prechádzka v objatí stromov

Dávku energie a pokoja nájdete v malebných bojnických kúpeľoch, ktoré ležia neďaleko Hotela pod Zámkom. Príjemná prechádzka v objatí stromov pohladí nielen vaše telo, ale i myseľ. Prvá písomná správa o bojnických termách sa zachovala v listine kráľa Kolomana z roku 1113, ktorá je uložená v Diecéznom múzeu Nitrianskeho biskupstva v Nitre. Termálne pramene v Bojniciach sa v tejto listine spomínajú ako fons fervidus (horúce žriedlo).

Kúpalisko Čajka

S prekrásnou scenériou Bojnického zámku

Termálne kúpalisko Čajka leží v srdci kúpeľného mestečka Bojnice s prekrásnou scenériou Bojnického zámku. Jeho súčasťou je plavecký bazén, rekreačný bazén, detské bazény pre najmenších, tobogány a vodné šmýkaly. Možnosť aktívneho odpočinku ponúkajú ihriská, na ktorých si návštevníci môžu zahrať volejbal, futbal i obrí šach. Parkovanie je možné na parkovisku pri vstupe do kúpaliska.

Múzeum praveku

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život – aké kamenné nástroje dokázali vyrobiť, ako sa stravovali, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu,… Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ či vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou).

Čičmany

Dominantou obce je unikátna architektúra

Obec Čičmany leží v kotline Strážovských vrchov, takmer pri prameni rieky Rajčianky. Je najvyššie položenou obcou v Žilinskom okrese. Prvé zmienky o obci pochádzajú z roku 1272. Dominantou obce je unikátna architektúra – maľované zrubové drevenice. Pre ich záchranu bola jej dolná časť v roku 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Obec je zaujímavá aj miestnym ľudovým krojom a výšivkami s geometrickou ornamentikou. Nachádza sa tu národopisná expozícia, kaštieľ a kostol.